Het Ministerie van Ideeën wil op een positieve manier bijdragen aan nieuwe manieren van denken en handelen. Waarom? Omdat ons huidig denkkader te kort schiet voor de vele uitdagingen die zich aandienen. Het Ministerie wil experimenten opzetten, bestaande groepen en initiatieven versterken, verbinden, verbreden en versnellen.
Op de Ecopopbeurs in Kortrijk, 5 en 6 februari 2011 werd het Ministerie van Ideeën officieel gelanceerd.
De gloednieuwe ministers : Guy Gypens, Ann Demeulemeester, Bernard Lietaer, Serge De Gheldere, Gie Goris, Rudy Dhont, Igor Byttebier, Chris Aertsen, Dirk Holemans, Kurt Peleman, Erik Baelus, Alma De Walsche, Stefan Vandist, Steven Vromman, Jim Baeten.
Het Ministerie wil krachten bundelen, nieuwe verhalen vertellen, inspiratie verzamelen en doorgeven en experimenten opzetten. Het vormt een samenwerkingsverband tussen een groep mensen en is dus geen nieuwe koepel of lobbygroep of organisatie. Er gebeuren al veel boeiende zaken, het is belangrijk deze te verbinden en te versterken. Het Ministerie wil zoeken naar manieren om de paradigma shift te ondersteunen en te versnellen. Want over één ding is zowat iedereen het eens: business as usual is geen optie. Daarvoor zijn de uitdagingen te groot en is er te weinig tijd voorhanden. Toch lijkt er weinig ruimte voor unusal business. In het publiek debat is vooral plaats voor de klassieke oplossingen die gericht zijn groei en concurrentie, op meer van hetzelfde. Die antwoorden willen we in vraag stellen, en hier en al hier een daar iets laten zien van de bestaande alternatieven. Wij hebben de antwoorden niet, maar willen er samen met zoveel mogelijk mensen naar op zoek gaan.
Meer info over hoe het begon:
http://lowimpactman.wordpress.com/2010/02/28/warning-up-we-hebben-dromen-nodig-om-ze-te-realiseren/ http://www.trizone.be/node/81
Wil je op de hoogte blijven:
http://www.ministerievanideeen.be




